Aquafitness

Aqua Bike

Aqua Bike to forma zajęć o charakterze wytrzymałościowym realizowana w wodzie na specjalnych rowerach. Ćwiczeniom towarzyszy dynamiczna muzyka i światło, które wzmacniają motywację ćwiczących do treningu. Aqua bike jest oryginalną wszechstronną metodą treningu kolarskiego realizowanego w środowisku wodnym, poprawiającą kondycję fizyczną oraz wspomagającą spalanie tkanki tłuszczowej.

Pozwala to uczestnikom zajęć kontrolować poziom wysiłku, a jednocześnie odczuwać przyjemność i wzmacniać motywację do ćwiczeń w grupie. Ta forma ruchu, charakteryzująca się niewielkimi wymaganiami koordynacyjnymi i choreograficznymi, jest polecana dla wszystkich, szczególnie dla osób pragnących podnieść swój poziom sprawności fizycznej, a także dla osób po operacjach, otyłych, starszych, dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych. Istotne jest, także to, że podczas treningu w wodzie nie odczuwa się zmęczenia, nie powstają zakwasy mimo, iż mięśnie pracują bardzo intensywnie. Z powodzeniem może być również wykorzystywana jako wspaniały trening kondycyjny sportowców we wszystkich dyscyplinach sportu, chcących poprawić wytrzymałość ogólną, a także podnieść na wyższy poziom pojemność tlenową.

Aqua bike to również świetna forma ruchu dla osób mających kłopoty z kręgosłupem, układem sercowo-naczyniowym i oddechowym, a także cierpiących na osteoporozę. Kombinacja ćwiczeń wzmacniających układ mięśniowy oraz poprawiających krążenie połączona z masującym wpływem wody, to także wyjątkowo skuteczny sposób walki z cellulitem. Uczestnictwo w tego typu zajęciach wiąże się ponadto ze wzmocnieniem mięśni, wysmukleniem ciała oraz poprawą samopoczucia.

FacebookInstagram